معرفی محصولات

لباس مهندسی

لباس مهندسی

لباس کار مهندسی

در یک کارخانه یا یک محیط صنعتی ممکن است گروه های مختلفی از کارکنان از شرکت ها و صنایع مختلف در کنار یکدیگر حضور داشته باشند. بمنظور تمایز و یکپارچگی طرح لباس کار مهندسی، هر گروه و شرکت از لباس کار مهندسی مخصوص به خود استفاده می کند. خرید لباس کار مهندسی برای افراد مشغول به کار در مشاغل صنعتی بر حسب نوع فعالیت آن ها و محیط کاری انجام می شود.

بهترین لباس کار مهندسی دارای ویژگی هایی از جمله حفاظت لباس های روزمره شخص از استهلاک و آسیب و از آن مهم تر، حفاظت جان اشخاص می باشد. همچنین، بایستی به سهولت و سرعت پوشیده شود و شخص در هنگام استفاده در ساعات متمادی از آن از احساس راحتی و عدم تغییر زیاد دمای بدن بهره مند شود. در این مقاله به صورت تفصیلی به توصیف ویژگی های انواع لباس کار مهندسی خارجی و داخلی پرداخته ایم. پیشنهاد می کنیم، برای آشنایی با این خصوصیات و ویژگی ها، مقاله را تا انتها دنبال بفرمایید.

برخی از محصولات ما

انواع لباس کار مهندسی

  • دسته بندی لباس کار مهندسی می تواند بر اساس جنسیت افراد اعم از زنانه و مردانه باشد. اقسام زنانه ممکن است متشکل از مانتو و شلوار بهمراه مقنعه مناسب باشد. یا ممکن است مشابه اقسام مردانه و فقط در سایزهای کوچکتر ارائه شود.
  • بهترین لباس کار مهندسی مناسب ترین آن بر اساس شرایط است. بر اساس شرایط استفاده می توان لباس های کار مهندسی ایمن را در دسته هایی مانند بادگیر، بارانی، کاپشن و شلوار، یا لباس یکسره و حتی جلیقه بافت تقسیم بندی کرد.
  • بر اساس زمان استفاده می توان دسته های لباس کار مهندسی تابستانی، زمستانی و چهارفصل را در نظر گرفت.

لباس کار مهندسی تابستانی

همانگونه که از نام لباس کار مهندسی تابستانی مشخص است، ضروری ترین ویژگی این لباس  سبک بودن و راحتی استفاده از لباس در طول روزهای داغ تابستانی می باشد. لباس کار مهندسی تابستانی مانند دوبنده ها در رنگ بندی های غالب مشکی و سورمه ای ( یا سایر رنگ های متنوع) برای استفاده در محیط های روشن و روزانه و رنگ بندی زرد و نارنجی برای استفاده در محیط های تاریک یا شبانه تولید می شود. در دوبنده های تیره، برای حفظ ایمنی هنگام استفاده در محیط های تاریک می توان از شبرنگ هایی در لبه های پیش سینه و پشت لباس استفاده کرد.

استفاده از جیب های متعدد از خنکی لباس میکاهد. لباس های دوبنده فاقد جیب های زیاد و غیرضروری می باشد و ممکن است در کنار تی شرت هایی از جنس های خنک مانند نخ پنبه با آستین کوتاه بدلیل ایجاد بادخور و با آستین بلند بدلیل محافظت در برابر اشعه خورشید به فروش برسند.

لباس کار مهندسی شیک

بهترین لباس کار مختص مهندسی لباسی است که در کنار حفظ ایمنی و شرایط کار، یک لباس کار مهندسی شیک باشد. در توصیف اینگونه لباس می توان گفت که کیفیت پارچه، دوخت لباس و طراحی لباس کار مهندسی از سایر انواع آن بهتر است. علاوه بر طراحی و رنگ بندی چشم نواز اولیه، بایستی رنگ و کیفیت پارچه به نحوی باشد که با شستشوهای متعدد دچار افت کیفیت رنگ پارچه و برق افتادگی پارچه نشود و نیاز به اتوکشی زیاد نباشد و پارچه از ایستایی لازم برخوردار باشد. همچنین، علاوه بر ظاهر لباس، بایستی از پارچه هایی استفاده شود که مانع از تعریق زیاد گردد.

در صورت سفارش خریداران، اضافه کردن یقه های شکیل به لباس سبب شیک بودن لباس کار مهندسی می شود.

لباس کار مهندسی خارجی

اگرچه قالب شرکت های سفارش دهنده بدنبال خرید لباس کار مهندسی ارزان قیمت هستند، اما خرید لباس کار مهندسی خارجی از جنبه های مختلفی حائذ اهمیت و مورد انتخاب بسیاری از افراد است.

  • جنس لباس به نحوی است که از دوام و مرغوبیت بیشتری برخوردار است.
  • رنگ لباس به نحوی است که دوام بیشتری در شستشو دارد و نحوه شستشوی لباس و درجه حرارت بالا آسیبی به رنگ نمیرساند. به این ترتیب، شستشو با دمای بالا بمنظور رعایت بهداشت و حذف آلودگی های صنعتی با هرگونه دستگاه شستشوی ارزان قیمت قابل انجام است.
  • جنس زیپ ها و سایر اکسسوری های استفاده شده در لباس با دقت انتخاب شده است. به گونه ای که با پرهیز از استفاده از هرگونه یراق آلات از جمله دکمه ها یا زیپ و سرزیپ فلزی، خطر انتقال جریان الکتریسیته را به بدن افراد را کاهش می دهد.
  • لباس کار مهندسی ایمن می تواند بر اساس طرحی زیبا متناسب با لوگو و برند مشتری تولید شود. این لباس ممکن است جهت استفاده در کنار کوره های صنعتی جهت حفاظت بدن در برابر گرما یا جریان الکتریسیته و جلوگیری از برق گرفتگی خریداری شود یا جهت حفاظت از ضربه سفارش داده شود.

 

رنگ لباس کار مهندسی

با پیشرفت مهندسی پلیمر و صنایع تولید رنگ در نساجی، استفاده از لباس های کار مهندسی در انواع رنگ های متنوع به نحوی تولید گردیده است که علاوه بر ایجاد زیبایی و اتحاد در شکل لباس های همکاران یک واحد تولیدی، دارای ویژگی هایی در راستای ارتقای ایمنی افراد باشند.

خرید لباس کار مهندسی با رنگ های روشن برای استفاده در محیط های تاریک تر در شیفت های شبانه یا رنگ های تیره در محیط  های روشن در شیفت های روزانه تا استفاده از ترکیبی از رنگ های تیره و روشن که مانع از خطای دید سایر افراد و استتار با محیط کار شود، بسیار رایج است. نه تنها تاریک و روشن بودن محیط بر تعیین رنگ لباس کار مهندسی بسیار موثر است. بلکه برای تولید لباس کار مهندسی تابستانی غالبا از رنگ هایی استفاده می شود که قابلیت بازتابشی نور خورشید و رفلکس اشعه را با کمترین میزان جذب انرژی گرمایی داشته باشند.

همچنین، امروزه رنگ هایی برای استفاده در پوشاک کار تولید می‌شوند که نقش عایق در برابر جریان الکتریسیته را بر روی پارچه ایفا کنند.

بسته به آن که جنس لباس، از انواع ترگال، کتان یا پنبه باشد و از چه ترکیبی از نخ و پلی استر تولید شده باشد، از پلیمرهای مختلفی برای تولید رنگ لباس کار استفاده می شود تا دوام کار افزایش یابد.

به طور کلی لباس های کار از ترکیب طیف های مختلف رنگی، طوسی، آبی، قرمز یا مشکی تولید می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *